Šiaurės Korėjoje sulaikytas studentas paleistas

46

29 metų australų studentas, kuris buvo sulaikytas Šiaurės Korėjoje, jau paleistas, jis saugus ir jam viskas gerai, ketvirtadienį Australijos parlamentui sakė šalies ministras pirmininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas).

Naujienos apie Aleko Sigley (Aleko Siglio) paleidimą pasirodė daugiau kaip savaitė po jo dingimo Pchenjane. Jam dingus buvo pradėti intensyvūs užkulisiniai kontaktai ir Šiaurės Korėjos pareigūnų derybos su atvykusiu Švedijos pasiuntiniu.

„Buvome informuoti, kad KLDR (Šiaurės Korėja) jį paleido ir jis saugiai išvyko iš šalies“, – sakė S. Morrisonas.

„Norėčiau išreikšti nuoširdžiausią savo dėkingumą švedų pareigūnams už jų neįkainojamą pagalbą“, – pridūrė jis.

Puikiai korėjietiškai kalbantis A. Sigley, vienas iš negausaus būrio Pchenjane gyvenančių ir studijuojančių vakariečių, dingo be pėdsakų birželio 23 dieną. Nuo tada artimieji iš jo nesulaukė jokių žinių, todėl imta būgštauti, kad australas tikriausiai sulaikytas.

A. Sigley buvo sulaikytas kelios dienos prieš svarbų JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) susitikimą. Tai pakurstė spėliones, kad australo sulaikymas gali būti politiškai motyvuotas.

Iš Perto Vakarų Australijoje kilęs A. Sigley nuo 2018 metų studijavo korėjiečių literatūrą Kim Il Sungo (Kim Ir Seno) universitete ir turėjo įmonę, rengiančią ekskursijas Šiaurės Korėjoje. Pernai Pchenjane jis vedė japonę.

A. Sigley rašė įvairius tinklaraščių pranešimus ir straipsnius apie kasdienį gyvenimą Pchenjane, pradedant tuo, kur mieste galima pavalgyti, ir baigiant Šiaurės Korėjos programėlių apžvalgomis. Jis vengdavo opių politinių klausimų.

“Jis, kitaip nei dauguma Vakarų žiniasklaidos priemonių, stengėsi sklaidyti mitus apie Šiaurės Korėją. Jis bando suprasti ten gyvenančius žmones”, – sakė A. Sigley 26 metų žmona Yuka Morinaga (Juka Morinaga).

Padėtį apsunkino tai, kad Australija neturi diplomatinės misijos Pchenjane; jai Šiaurės Korėjoje atstovauja Švedijos ambasada.

Švedijos specialusis pasiuntinys Kentas Harstedtas (Kentas Herstetas) nuvyko į Pchenjaną aptarti australo sulaikymo su Šiaurės Korėjos pareigūnais.

Manoma, kad A. Sigley iš Kinijos keliauja į Japoniją, kur gyvena jo žmona.

www.bns.lt

Comments are closed.