Estijoje koronavirusu užsikrėtęs vyras keliavo „Lux Express“ autobusu

526

Estijos sveikatos departamentas informavo, kad šalyje gyvenantis iranietis, kuriam Estijoje buvo diagnozuotas naujasis koronavirusas, juo užsikrėtė per komandiruotę į Iraną.

Departamento generalinė direktorė Merike Jurilo (Merikė Jūrilo) taip pat pranešė, jog šiuo metu jos vadovaujama žinyba nemato būtinybės skelbti šalyje ekstremaliąją padėtį.

Pasak M. Jurilo, užsikrėtęs vyriškis elgėsi teisingai – pajautęs nestiprų gerklės perštėjimą jis susisiekė su medikais, kurie jam diagnozavo koronavirusą.

„Su visais asmenimis, buvusiais autobuse, kuriuo važiavo užsikrėtę vyras, susisiekta, jiems paaiškinta, kaip elgtis toliau“, – sakė departamento vadovė ir pridūrė, jog kol kas neturima duomenų, kad kas nors iš autobuso keleivių užsikrėtė naujuoju koronavirusu.

„Dabar reikia išsiaiškinti, su kuo kontaktavo užsikrėtęs vyriškis, ir patikrinti tuos žmones“, – sakė M. Jurilo.

Sveikatos departamento duomenimis, autobusu vyko 24 žmonės; visi jie bus stebimi 14 dienų – ligos inkubacinį laikotarpį. Šiems žmonėms rekomenduota šiuo laikotarpiu likti namuose.

Departamentas taip pat susisiekė su Latvijos pareigūnais, nes susirgęs iranietis iš Stambulo lėktuvu atskrido į Rygą.

M. Jurilo pridūrė, kad Sveikatos departamentas nemano, jog šiuo metu dėl koronaviruso reikėtų šalyje skelbti ekstremaliąją padėtį.

Kaip jau skelbta, ketvirtadienį ryte buvo pranešta, kad Estijoje nustatytas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Infekcija diagnozuota leidimą nuolat gyventi Estijoje turinčiam Irano piliečiui, kuris šiuo metu stebimas medikų Talino infekcinėje ligoninėje. Pacientas atvyko į Estiją autobusu iš Rygos.

www.tv3.lt

Comments are closed.